Sport dla dwojga

Łapiesz się na tym, że nic nie zmieniłeś/ łaś w swoim związku jak planowaliście w postanowieniach noworocznych ?

W takim razie TERAZ jest dobry czas, aby wprowadzić w życie plany. Pomoże ci w tym właśnie twoja druga połówka.

Przekonajcie się, że prawie wszystkie sporty są dobre dla par i czy znajdziecie coś dla siebie. Sprawdźcie jakie sporty uprawiać w parze.

Najfajniejsze jest to, że wakacje w Villi Martin umożliwią Wam realizację większości aktywności!

Co można trenować razem?

W naszym zestawieniu 10 sportów, które zbliżą was do siebie. Przekonacie się, że wspólne treningi, ćwiczenie i spędzanie aktywnie czasu sprawi wam jeszcze więcej przyjemności. Znajdziesz tutaj sporty zimowe, aktywności rekreacyjne, ćwiczenia razem lub te które dodadzą wam adrenaliny!

Taniec

Do tej pory tańczyliście jedynie na wydarzeniach rodzinnych, weselach i imprezach w klubach? Pomyśl czy wakacje to nie najlepszy czas, by nauczyć się jakiś interesujących ruchów. Czy nie byłoby przyjemnie oddać się wraz z partnerem zmysłowej sambie czy na przykład nauczyć się flamenco? A może jakieś tradycyjne, polskie tańce - polka czy krakowiak? Możesz też zabrać partnera na modern, jazz albo coś bardziej energicznego - hip hop lub dancehall. Wszystko zależy od was!

 

Narty lub snowboard

Zaplanuj już teraz...zimę! Bo to to świetny czas, by wybrać się razem w góry. Sprawdź latem, podpytaj gdzie jest fajny śnieg, wyciągi, warunki, super trasy zjazdowe, zarezerwuj pokój w Villi Martin, a zimą śmigajcie na stok. Te fantastyczne formy rekreacji zahartują was i na pewno dadzą sporą dawkę zabawy. Może to właśnie pora, aby nabrać kondycji, wyrobić masę, aby potem zjeżdżać ze stoku slalomem a nie na strzałkę . Może sama chciałabyś, by partner pokazał ci jak skręcać na desce. Wybierzcie najlepszą formę i pakujcie sprzęt!

W Jeleśni- do wyciągów tylko 6 km!

Wspinaczka

Zawsze miałeś ochotę się powspinać, jednak nie było okazji by wybrać się w góry. W takim razie możesz skorzystać z zamkniętych punktów wspinaczkowych, gdzie pod okiem instruktora możesz rozwijać swoje umiejętności. Dawka adrenaliny gwarantowana! Jeśli lęk wysokości wam nie straszny to zabierz ukochaną/ukochanego na wysokości. Kto pierwszy dotrze na szczyt?

Basen

Pływanie to świetna forma dla dwojga. Oczyszcza umysł i ciało. Ponadto jest sporo stylów pływania. Zastanów się czy wszystkie z nich umiesz. Może właśnie czas spędzony z partnerem będzie odpowiednim momentem, aby nauczyć się pływać. Możecie także wybrać opcję relaksacyjną i pójść do jacuzzi lub na saunę. Zadecydujcie wspólnie jaka forma spędzania czasu w wodzie najbardziej was interesuje.

W Villi Martin- basen kryty!

Rower

To najlepsza forma rekreacji. Jazda na rowerze nie jest szczególnie męcząca a oprócz tego daje sporą dawkę zabawy. Romantyczna wycieczka rowerowa na piknik czy do lasu lub szybki zjazd z czarnych tras w górach? Sami zdecydujcie co was najbardziej kręci.

W Villi Martin- rowery górskie do wypożyczenia, na miejscu!

Tenis i squash

Jeśli nie masz pomysłu co kupić drugiej połówce na waszą rocznicę związku :)  Pomyśl czy jakaś forma aktywności nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Wtedy może się sprawdzić tenis lub squash. To dynamiczne gry, które na pewno sprawią wam jeszcze więcej przyjemności, gdy zagracie w nie razem. Możecie odbijać piłkę do siebie lub o ścianę. Zdecydujcie co bardziej wam odpowiada.

W Villi Martin- paletki oraz tenis stołowy -do wielu gier podobnych tenisowi i sgushowi. W Żywcu- korty tenisowe, bilard, sguash!

Skok ze spadochronem lub lot balonem

Jeśli od zawsze twoim marzeniem był skok ze spadochronem to walentynki są idealną okazją, by wreszcie tego dokonać wraz ze swoją drugą połówką. Jeżeli jednak nie jesteś fanem ekstremalnych sportów a adrenalina nie jest czymś co sprawia ci przyjemność, wykup dla was lot balonem! Romantyczna sceneria i podziwianie panoramy miasta z lotu ptaka na pewno będzie niesamowitym doświadczeniem.

Z Jeleśni to nie problem wyskoczyć do Międzybrodzia Żywieckiego- tam skoczysz ze spadochronem, polecisz szybowcem czy też skorzystasz z innych sportów podniebnych.

Sporty walki

Wydaje wam się, że sztuki walki to przesada? Tymczasem być może boks, karate lub dżudżitsu właśnie w pewien sposób zbliży was do siebie. Zdecydowanie rozładuje niezdrowe emocje, które dotykają każdą z par. Ponadto zdolność do samoobrony jest praktyczną umiejętnością, która zawsze może się przydać.

W Żywcu wiele klubów proponujących sporty walki- podpowiemy!

Bieganie

Możecie wybrać najtańszą opcję. Wystarczy, że ubierzecie wygodne ciuchy, założycie tenisówki i... gotowi, do startu, GO! Bieganie rozwija każdą partię ciała i na pewno po treningu poczujesz, że wydzielają się endorfiny! Spróbuj pościgać się ze swoją sympatią. Jeśli jesteś kobietą nie myśl, że na starcie jesteś zdyskwalifikowana. Jeżeli twój partner nigdy nie zajmował się sportem to z pewnością masz spore szanse, a jeśli w bieganiu jest całkiem niezły to gwarantowane, że da ci fory.

U nas, w Jeleśni, bieganie- ZAWSZE!

Siłownia lub ćwiczenia w domu

Najpopularniejszą formą ćwiczeń jest po prostu pójście na siłownie i wyciskanie na maszynach, jeśli jednak pogoda za oknem zniechęca was do jakiegokolwiek wychodzenia z domu to naprawdę świetna opcja, by zbliżyć się do siebie i poprawić kondycję ciała na miejscu. Większość ćwiczeń jesteście w stanie wykonać w domu, u nas, w pensjonacie, na sali dla kulturystów, i na pewno naładujecie się pozytywną energię na resztę dnia.

 

 

 

Wykorzystano i zmodyfikowano materiał dostępny na: "https://walentynki.dlastudenta.pl"