Ciekawostkami turystycznymi są z całą pewnością jedyny w tej części Beskidów wodospad oraz naturalne jaskinie w Sopotni Wielkiej . Miłośnikom historii, również tej owianej aurą tajemniczości pomożemy odnaleźć bunkry z czasów II w. ś., fortyfikacje.

Można także nastawić się na turystykę kulturową i miejską, odwiedzić Żywiec, a tam: Stary Zamek, Pałac Habsburgów,Konkatedrę, kościół św. Krzyża. Warto także zajrzeć do Muzeum Browaru w Żywcu - tam można poznać historię żywieckiego piwa i zobaczyć jakie zmiany na przestrzeni wieków zaszły w technologii jego produkcji. Zwiedzający mogą też odbyć podróż w czasie , degustować chmielny trunku.

Turystyka wodna w Beskidach

Dla zainteresowanych turystyką wodną polecamy wycieczki nad Jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie /około 35 km/- kajaki, jachty, rowery wodne, a na górze Żar szybowce i paralotnie.

Bielsko-Biała jest pięknym miastem wartym poznania przez miłośników architektury i sztuki. Dzieci ucieszą bajkowe postaci z kreskówek- czekają na nie Bolek i Lolek, Reksio. Wszak w Bielsku-Białej mieści się Studio Filmów Rysunkowych, które jest dostępne dla zainteresowanych. Zachęcamy :)

Niedaleko znajduje się granica ze Słowacją, co stwarza dogodne warunki do korzystania z jej walorów. Są nimi: kąpiele w gorących źródłach (np. Oravice - 55 km, Besenova - 80 km. dalej Tatralandia), rejs statkiem do rezerwatu ornitologicznego na wyspie sztuki / sztuczny zbiornik tzw. Jeziora Orawskiego (30 km).

Zwiedzanie Orawskiego Zamku oraz licznych pięknie ozdobionych naciekami jaskiń, w tym największej- Jaskini Demanowskiej.

 

 

 


Zadzwoń już teraz i zapytaj o dostępne terminy