Atrakcje w okolicach naszego pensjonatu w Beskidzie Żywieckim

Villa Martin zaprasza na malownicze szlaki turystyczne biegnące szczytami gór przez rezerwaty Pilsko, Rysianka i Romanka. W okolicy można również uprawiać turystykę rowerową (ogółem 12 tras rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności i łącznej długości 140km), lub turystykę konną(w Korbielowie znajduje się jedna z największych w Polsce stadnina koni huculskich.).

Proponujemy wybrać się w góry- 22 szlaki górskie czekają na Państwa- najpiękniejsze szczyty to Babia Góra /nazywana Królową Beskidów/ oraz Pilsko. Na życzenie do dyspozycji indywidualnie lub małej grupy przewodnik PTTK. Przygotowane trasy rowerowe - 100 km tras o różnym stopniu trudności, 6 tras lokalnych, 23 km po stronie słowackiej. Zaopatrujemy gości w mapy, przewodniki, informatory. Pomagamy dobrać do możliwości wysiłkowych.

Aktywny wypoczynek w górach

Uzupełnieniem wypadów będzie nordic walking- dodatkowy ruch i zdrowie. Trasy biegowe/trekkingowe są tuż tuż. Spacery to także cudowna rzecz. Tak po prostu- iść i nasycić się pięknem zieleni, wzniesień, szybszym biciem serca. Okolice Jeleśni to atrakcyjne miejsce dla grzybiarzy,oraz wędkarzy. W czystych lasach oraz rzekach można poszukać, złowić smakołyki Matki Natury. Urządzamy także obserwacje i pokazy astronomiczne, współpracując ze Stowarzyszeniem Polaris- czyste, gwiaździste niebo sprzyja nocnym zadumom... Jest tutaj jedyna w Polsce imitacja stacji kosmicznej ISS.

Więcej informacji - kliknij

Dobra baza wypadowa w góry Beskidu Żywieckiego

 

Ciekawostkami turystycznymi są z całą pewnością jedyny w tej części Beskidów wodospad oraz naturalne jaskinie w Sopotni Wielkiej . Miłośnikom historii, również tej owianej aurą tajemniczości pomożemy odnaleźć bunkry z czasów II w. ś., fortyfikacje.

Można także nastawić się na turystykę kulturową i miejską, odwiedzić Żywiec, a tam: Stary Zamek, Pałac Habsburgów,Konkatedrę, kościół św. Krzyża. Warto także zajrzeć do Muzeum Browaru w Żywcu - tam można poznać historię żywieckiego piwa i zobaczyć jakie zmiany na przestrzeni wieków zaszły w technologii jego produkcji. Zwiedzający mogą też odbyć podróż w czasie , degustować chmielny trunku.

Turystyka wodna w Beskidach

Dla zainteresowanych turystyką wodną polecamy wycieczki nad Jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie /około 35 km/- kajaki, jachty, rowery wodne, a na górze Żar szybowce i paralotnie.

Bielsko-Biała jest pięknym miastem wartym poznania przez miłośników architektury i sztuki. Dzieci ucieszą bajkowe postaci z kreskówek- czekają na nie Bolek i Lolek, Reksio. Wszak w Bielsku-Białej mieści się Studio Filmów Rysunkowych, które jest dostępne dla zainteresowanych. Zachęcamy :)

Niedaleko Jeleśni znajduje się granica ze Słowacją, co stwarza dogodne warunki do korzystania z jej walorów. Są nimi: kąpiele w gorących źródłach (np. Oravice - 55 km, Besenova - 80 km. dalej Tatralandia), rejs statkiem do rezerwatu ornitologicznego na wyspie sztuki / sztuczny zbiornik tzw. Jeziora Orawskiego (30 km).

Zwiedzanie Orawskiego Zamku oraz licznych pięknie ozdobionych naciekami jaskiń, w tym największej- Jaskini Demanowskiej. Dla minimum 8 osobowych grup organizujemy wycieczki busami - odpłatność uzależniona od programu zwiedzania.

Zrelaksuj się.

Nie zapominamy o tym, że po wysiłku wskazany jest również relaks. Stąd i w naszej ofercie znajdziesz odprężające masaże, wizyty w saunie i różnorodne zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne. Nawiązaliśmy współpracę z Centrum Kosmetologii Estetycznej świadczącym usługi na najwyższym poziomie. Także w pobliskim hotelu jest dostępne dla naszych gości spa z sauną suchą, jacuzzi, natryski z biczami szkockimi , łaźnia parowa, solarium.

Rabaty i oferty specjalne

  • Dysponujemy rowerami górskimi- odpłatne wypożyczenie.  Masz swój własny sprzęt? Przechowamy go dla Ciebie bezpłatnie.
  • Przy dwudniowym pobycie otrzymają Państwo 20% rabatu do Spa w pobliskim centrum konferencyjnym. Oferta na wyłączność.
  • Przy pobytach trzydniowych otrzymają Państwo 20% rabatu na masaże, zabiegi upiększające- 350 metrów od Villi Martin.
  • Nasi goście mają zapewnione zniżki na wspaniałą autorską kuchnię, słodkości oraz imprezy okolicznościowe / warsztaty, dancingi/ w restauracji/kawiarni Orchidea w Żywcu/ 10% rabatu
  • Także 30% rabat na baseny i sauny w Aquaparku Leśna / blisko browaru Żywiec.
  • To wszystko dzięki naszej karcie rabatowej - bo w Villi Martin - jesteś zawsze naszym wyjątkowym gościem!

Dzięki połączeniu komfortu, domowej atmosfery oraz dodatkowych atrakcji otrzymują Państwo dużo więcej niż tylko pobyt. Napawaj się widokami Beskidów, rozkoszuj ruchem lub odpoczynkiem. A może... po prostu rozsiądź się w legendarnej, mieszczącej się w XVIII-wiecznym domostwie "Starej Karczmie". To tak blisko.

 

Daj się zaprosić do nas. Villa Martin czeka na Ciebie.


Zadzwoń już teraz i zapytaj o dostępne terminy