Góry mają magiczną moc, kto raz wybrał się na wędrówki górskie, będzie chodzić po górach do końca życia. W górach każda pora roku jest inna, niesie ze sobą inne możliwości i inne widoki.

Wędrówki górskimi szlakami to przyjemność

Zima to piękna pora roku, aby czerpać garściami z możliwości, obserwacji wspaniałej natury, wycieczek górskich.

Zapierające dech w piersiach górskie panoramy, urokliwa przyroda dookoła i lekkie wyzwanie związane z koniecznością wspięcia się na szczyt to coś, co sprawi przyjemność niemal każdemu.  

Podkreślić warto, że na górskie szlaki można wyruszyć bez względu na kondycję fizyczną, czy też wiek. Dla każdego znajdzie się odpowiednia trasa. Oczywiście, wybierając ją, należy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek.

Jak wybrać odpowiedni szlak dla siebie? Jeśli nie mamy doświadczenia - czekają na nas dwa wyjścia:.

  • skorzystać z przewodników po górach - tych książkowych bądź internetowych i poczytać opisy tras polecanych dla początkujących: znajdziemy w nich zarówno informację o tym, jaką drogą przebiega szlak oraz jakie atrakcje czekają na nas po drodze,
  • poprosić o pomoc eksperta - górskiego przewodnika lub pracownika GOPR czy TOPR - placówkę górskiego pogotowia ratunkowego czy też PTTK znajdziemy w każdej większej górskiej miejscowości w Polsce - warto tam zajrzeć i poprosić o pomoc.

Jeśli nie wspinaczka, to co?

 

Czy w górach można się tylko wspinać? Z całą pewnością nie. Ci, którzy szukają raczej mniej wysiłkowych form rekreacji - na przykład z uwagi na wiek, stan zdrowia, czy też obecność małych dzieci, także znajdą w górskich kurortach coś ciekawego dla siebie. Jakie zatem są inne powody do odwiedzenia gór latem? Wymienić można chociażby:

  • dobry mikroklimat - świeże powietrze w górskich pasmach sprzyja dobremu samopoczuciu i pozwala odsapnąć od zgiełku wielkiego miasta,
  • cudowne widoki wśród soczystych zielenią, wielością odcieni drzew i wszelkiej roślinności, bujności kwiecia.
  • regionalna kuchnia - w górach z łatwością można znaleźć naturalny nabiał, w tym tradycyjnie wyrabiane sery, kozie mleko i więcej - wszystko, co pozwoli dostarczyć organizmowi całej mocy witamin i naładować baterie na cały rok.
  • dużo koncertów, wystaw, doznań kulturalnych

Góry to to wspaniałe wędrówki z rodziną, przyjaciółmi lub w samotności i obcowanie z dziką, nienaruszoną przyrodą. Polowanie z aparatem fotograficznym na ów szczególny moment jest nie lada przygodą - po stokroć piękniejszą niż krwawe łowy...


Zadzwoń już teraz i zapytaj o wolne pokoje ►